Leina- ja kriisinõustamine
Iga inimene satub mõnel oma eluperioodil kriisi ning samamoodi kogeme me kõik mingil perioodil leina. Kriisiks saab nimetada olukorda, kus meie sees või meie ümber toimub midagi nii kiiret või ulatuslikku, et see viib meid tasakaalust välja. Sellises olukorras võib inimese turvasüsteemid kahjustada saada ning see omakorda mõjutab tema vaimset tervist.
Kriisinõustamise peamine eesmärk ongi toetada inimest kriisis selliselt, et tal on võimalik leida viis olukorra stabiliseerimiseks, et baasvajadused saaksid rahuldatud sh. baasturvalisus.
Lein on pikem sisemine protsess, mis kaasneb muutustega meie sees või meie keskkonnas. Leinaprotsessi võib käivitada lähedase surm, lahutus aga ka kolimine, töökoha muutus, lapse sünd jms. Leinaprotsessis peame me millestki loobuma ja leidma viisi kuidas teisiti edasi elada. Enamik leinaprotsesse on normaalsed ja kaasnevadki meie eluga. Enamasti inimesed kohanevad uue eluga ja lein möödub. Kui aga leinaprotsessis tekivad inimesel rasked emotsioonide kõikumised, mis takistavad vajalikku toimetulekut, on põhjust pöörduda leinanõustaja poole, et saada selgust iseendast. Samuti on põhjust pöörduda siis, kui leina periood on veninud liiga pikaks ning inimene ei suuda kohaneda uute tingimustega. Põhjuseid võib olla teisigi ning leinanõustaja abil saab oma või oma lähedase olukorda analüüsida, leida endale tuge sellel raskel teekonnal ning läbi iseenda leida endale sobiv viis leppimiseks ja edasi liikumiseks.
Leina- ja kriisinõustamist viib läbi valdkonnale spetsialiseerunud psühholoog. Vastuvõtu kestus on 45 kuni 60 min.
Vastuvõtud toimuvad Turu 34b nõustamiskabinetis.
Ära ole oma murega üksi! Oleme Sinu jaoks olemas!
(Kliendi soovil saab vastuvõtu läbi viia ka veebi teel)